Świadczymy usługi:

Szczepienia psów, kotów, gołębi, królików, koni i innych zwierząt

Leczenie zwierząt gospodarskich

Porady pielęgnacyjne i żywieniowe

Sterylizacja i kastracja psów i kotów

Profilaktyka i leczenie gołębi

Zabiegi chirurgiczne, usuwanie kamienia nazębnego

Badanie USG, RTG

Badania laboratoryjne krwi, moczu, kału.


Szczepienia

Każde zwierzę jest narażone na choroby i dlatego najskuteczniejszą metodą ochroną jest szczepienie. Dobieramy indywidualnie zestawy szczepień przeciwko chorobom zakaźnym. Wykonujemy obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie psów.

Kontakt

Pielęgnacja

Zapobiegamy, pomagamy i dbamy

Ważne jest aby zwierzę, które przebywa z nami było zdrowe i zadbane. Pomagamy dobrać oraz doradzamy jakie dodatki mogą być pomocne w codziennym życiu zwierząt.

Kontakt

Higiena

Akcesoria

W naszej placówce oprócz fachowej porady mogą Państwo zaopatrzyć się w karmy oraz inne ważne akcesoria do pielęgnacji zwierząt.

Kontakt

Chirurgia

Zabiegi operacyjne

Wykonujemy zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy brzusznej, powłok ciała i tkanek miękkich oraz podstawowe zabiegi ortopedyczne.

Kontakt

Diagnostyka

Nowoczesne metody diagnostyczne

wykonujemy RTG układu kostnoszkieletowego oraz innych narządów wewnętrznych. Posiadamy urządzenia do badania krwi. Wykonujemy badania USG jamy brzusznej i tkanek miękkich.

Kontakt

Profilaktyka

Zapobieganie chorobom

Doradzamy właścicielom jak utrzymać ich podopiecznych w dobrej kondycji oraz jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób.

Kontakt

Stomatologia

Zabiegi stomatologiczne

Wykonujemy usuwanie kamienia nazębnego, ekstrakcje i leczenie oraz inne zabiegi w obrębie jamy ustnej.

Kontakt

Znakowanie zwierząt

Czipowanie
Wydawanie paszportów
Świadectwa zdrowia

Kontakt

Karmy dla zwierząt

Dobieramy karmy i witaminy do indywidualnych potrzeb zwierząt. Stosujemy i zalecamy karmy lecznicze żeby wzmocnić i utrwalić efekt leczenia oraz zaoszczędzić czas właściciela poświęcony na przygotowywanie odpowiedniego pożywienia.

Zapraszamy

Kontakt

Wizyty domowe

Dla Państwa wygody świadczymy wizyty domowe obejmujące nagłe wypadki, szczepienia i leczenie zwierząt gospodarskich oraz w szczególnych przypadkach kiedy nie można dostarczyć zwierzęcia do lecznicy. Wizyty domowe są objęte dodatkowymi kosztami usługi.

Zapraszamy

Kontakt

Gołębie

Podstawą sukcesu jest potomstwo od rodziców o dobrych genach jednak to zdrowy gołąb daje satysfakcję hodowcy i dobry wynik. Dobrą formę należy utrzymywać zapewniając odpowiednie warunki w gołębniku, karmę sprawdzonej jakości i trening. Pasożyty, wirusy, bakterie grzyby i inne czynniki zagrażające stadu trzeba monitorować i jak najszybciej eliminować.

Pomagają nam w tym badania:
- badanie ogólne gołębi
- wymazy z wola i kloaki
- badania kału
- badania sekcyjne
- badani wirusologiczne wykonywane w laboratoriach
- badania paszy
- oględziny gołębnika

Podstawą profilaktyki lekarskiej przy opiece nad gołębiami jest szczepienie i to wg zaleceń producenta gdyż jest to jedyne najskuteczniejsze działanie w walce z paramyksowirozą i salmonellozą. To one podstępnie osłabiają odporność i kondycję stada. Bezwzględnie należy przeprowadzać kwarantannę nowych osobników wprowadzanych do stada zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się chorób.

Zapraszamy

Kontakt